Jaki jest koszt podłączenia pieca gazowego?

Czy wiesz, ile kosztuje podłączenie pieca gazowego? Można by sądzić, że jest to drogie i skomplikowane, ale to naprawdę nie takie trudne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, ile kosztuje podłączenie pieca gazowego i jak to się robi.

Samo wykonanie przyłącza, wraz z materiałami to koszt około 120 zł/mb. Średniej długości przyłącze to około 15 m, co kosztuje 1 800 zł. W skład kosztów należy wliczyć opłatę przyłączeniowy (my poinformujemy czego ona dotyczy oraz ile będzie się ona równać), montaż szafki gazowej (300-600 zl) i odbiór przyłacza gazowego (100-150zl).

C.O jest potrzebne do podłączenia pieca gazowego?

Przede wszystkim potrzebny jest projekt przyłącza gazowego i wewnętrznej instalacji gazowej. Pomieszczenie, w którym ma być zainstalowany kocioł gazowy musi mieć objętośc min 8m3 przy kotłach atmosferycznych i min 6,5 m3 przy kotłach z zamkniętą komorą spalania (turbo i kondensacyjne). Warto także pamiętać o wentylacji pomieszczenia – musi ona być na tyle silna, żeby usuwać spaliny ze spalania gazu.

Ile kosztuje piec gazowy z montażem?

Koszt samego pieca gazowy to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jednak jeśli chodzi o koszt całej instalacji, to trzeba liczyć się już z wydatkiem rzędu 2000-3000 zł. Instalacja pieca gazowego obejmuje nie tylko sam piec, ale także zamontowanie kotła, zasobnika, osprzętu oraz przewodów powietrzno-spalinowych.

Czy piec gazowy można podłączyć do starej instalacji?

Tak, pod warunkiem przeróbki tej instalacji oraz zastosowania kotła na gaz z wymiennikiem ciepła o małych oporach przepływu i dużej pojemności wodnej. Taką konstrukcję mają też na ogół kotły na olej opałowy. Dzięki temu można dopasować kocioł gazowy do starej instalacji c.o.

Jak długo trwa założenie ogrzewania gazowego?

Wbrew pozorom, może to być bardzo szybka i prosta procedura, jeśli wszystkie elementy są pod ręką. Zależy to od ilości prac, jakie będzie trzeba wykonać. Wymiana całej instalacji lub postawienie jej od podstaw potrwa kilka miesięcy, podczas gdy sam montaż pieca gazowego to kwestia jednego dnia.

Kto może zamontować piec gazowy?

Zdecydowanie najlepiej jest oddać montaż pieca gazowego w ręce profesjonalisty, który posiada odpowiednie uprawnienia. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług autoryzowanego instalatora polecanego przez producenta naszego pieca. Warto pamiętać, że podczas doboru i montażu pieca gazowego musimy stosować się do obowiązujących przepisów oraz instrukcji producenta.

Czy piec gazowy trzeba zgłosić?

Tak, jak wynika z przesłanki, należy również zgłosić piec gazowy.

Przewodnik po instalacji pieca gazowego

Instalacje i sieci gazowe mogą być wykonywane tylko przez osoby z uprawnieniami gazowymi. To samo dotyczy podłączenia choćby kuchenki gazowej lub pieca gazowego.

Czy kocioł gazowy musi mieć podłączenie do prądu?

Tak, większość nowoczesnych kotłów gazowych Musi mieć podłączenie do prądu.Ja to mamy piec dwufunkcyjny i szczerze powiem że nie wyobrażam sobie go bez energii elektrycznej.Pobiera ona od 100 W do 200 W podczas pracy i tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę jak dużo to jest.Roczne zużycie może sięgnąć nawet do 1200 kWh!

Najlepsze piece gazowe na 100m2

Teoretycznie, powinieneś kupić kocioł gazowy o mocy 6 kW. Jest to jednak zależne od wielu czynników takich jak: izolacja cieplna domu, rodzaj ogrzewania (kominek, piece akumulacyjne itp.), rozmiar pieca oraz inne.

Ile kosztuje instalacja pieca gazowego dwufunkcyjnego?

Za wymianę prostego jednofunkcyjnego piecyka gazowego zapłacimy średnio 1800-2700, w przypadku piecyka gazowego dwufunkcyjnego kwota z reguły wynosi 2800-4800 zł. Z kolei wymiana większego kotła gazowego kondensacyjnego może nas kosztować nawet 6500-15000 zł.

Czy placi się za przeglad pieca gazowego na gwarancji?

Wbrew popularnemu przekonaniu, przegląd gwarancyjny pieca gazowego nie jest bezpłatny. Gwarancja obejmuje jedynie części i usługi, które są niezbędne do naprawienia usterki. Przegląd gwarancyjny pieca gazowego powinien być wykonywany co roku, w okresie gwarancji. Warto pamiętać, że liczba przeglądów jest ograniczona do 2-3 na cały okres gwarancji.

Czy piec gazowy może być z piecem węglowym?

Tak. Istnieje coś takiego jak płytowy wymiennik ciepła, który oddziela dwa układy – ten, w który jest włączony kocioł węglowy, i ten z kotłem gazowym. Dzięki temu możliwe jest przekazywanie ciepła do instalacji grzewczej bez konieczności ingerowania w układ.

Zobacz także:  Jak wygląda ogrzewanie ścienne?

Jestem autorem bloga MDJDeweloper.pl, który porusza tematy związane z budownictwem. Na blogu znajdziesz wiele interesujących artykułów, które skupiają się na tematach związanych z budownictwem, w tym budowaniem domów, remontowaniem, projektowaniem i wiele innych. Przedstawiam również aktualne informacje na temat nowych technologii, które mogą pomóc Ci w realizacji Twoich projektów budowlanych. Jako deweloper, mam również wyjątkową wiedzę na temat rynku nieruchomości, a także inwestycji w nieruchomości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.